Śniegowce damskie i dziecięce – ochrona stóp przed zimą

Przyzwyczailiśmy się już do łagodnych zim, tymczasem za naszymi oknami pojawiła się prawdziwa mroźna zima, wiejąca lodowatym wiatrem i sypiąca śniegiem. Można narzekać na taką aurę, ale można również wykorzystać ją do aktywności na świeżym powietrzu.

Powoli dni stają się coraz dłuższe, więc przyjemniej przebywa się na dworze spacerując z dzieckiem, czy bawiąc się z nim w śniegu. Aby ten czas był czasem pożytecznie spędzonym z naszą pociechą konieczne jest, aby zapewnić jemu i sobie odpowiedni strój. Do zimy zazwyczaj jesteśmy dobrze przygotowani: zakładamy puchowe kurtki, ciepłe szale i czapki oraz – bardzo przydatne do lepienia bałwana – nieprzemakalne rękawice.

Jakie buty na śnieżną zimę?

Dbałość o szczegóły garderoby powinna dotyczyć również obuwia zimowego dla mamy i dziecka. Najczęściej przed tą mroźną porą roku kupujemy dla siebie kozaki lub botki, które będą pasowały do wielu stylizacji. W przypadku kobiet częstym kryterium wyboru zimowego obuwia jest jego uniwersalność. Dotyczy to nie tylko dopasowania do stroju, lecz także okoliczności, w jakich buty będziemy nosić – wychodząc z domu i docierając do pracy zazwyczaj pozostajemy w tym samym obuwiu. W końcu niewiele pań może się pochwalić sporą kolekcją kozaków czy botków w wielu fasonach czy kolorach, które zamiennie będą zakładane w zależności od aktualnie wybranej stylizacji. Raczej stawiamy na jedną lub dwie pary, które muszą służyć nam całą zimę. Czy jednak są wystarczające na dłuższy pobyt na mrozie i śniegu?

Na pewno nie, ponieważ może okazać się, że są słabo ocieplone i przemakają. Właściwie dobrane obuwie uchroni nas przed konsekwencjami mokrych i wychłodzonych stóp, czyli przed przeziębieniem. Do zadań specjalnych, czyli trudnych zimowych warunków, służą śniegowce.

To proste - kup śniegowce!

To buty polecane zarówno mamom, jak i ich pociechom. Mogą różnić się rozmiarem, kolorem czy ozdobnikami, lecz mają kilka wspólnych – niezwykle ważnych – cech.

Przede wszystkim wysokość cholewki – minimalna to wysokość do kostki, choć wiele modeli sięga do połowy łydki. Dzięki temu śnieg nie wpadnie do środka buta i nie spowoduje przemoczenia stopy. Kolejna sprawa to wodoodporność – śniegowce tworzy się z materiałów nieprzemakających, które również chronią stopy przed wilgocią. Ciepłe futerko lub grubsza warstwa wyściółki polarowej zadba o nasz komfort termiczny nawet w najbardziej mroźną zimę. Jeszcze jedna ważna kwestia to podeszwa: w śniegowcach jest ona najczęściej grubsza (dla izolacji naszych stóp od zimnego podłoża) i antypoślizgowa – dla lepszej przyczepności do śliskiej nawierzchni.

Zapraszamy panie z dziećmi na zakupy w naszym sklepie internetowym. Dla każdego Klienta – dużego i małego – mamy ciekawe propozycje zimowego obuwia: śniegowce dla kobiet oraz śniegowce dla dzieci. Oferujemy duży wybór rozmiarów i różnych fasonów, dla pań zdobione futerkiem, dla dzieci w różnych kolorach oraz z rzepami dla łatwiejszego zakładania butów przez najmłodszych.