Wiosenne nowości dla dziewczynek i chłopców

Nareszcie nadeszła wiosna, na którą wszyscy czekaliśmy. Wytęskniona przez dorosłych, ponieważ pozwoli na częstsze spacery i cieszenie się słońcem. To pora roku ważna także dla dzieci, które będą więcej czasu spędzać poza domem. Wiosna przynosi zmienną pogodę, na którą rodzice starają się przygotować zapewniając swym pociechom odpowiednie ubranie oraz buty.

Bez względu na wiek dziecka dziecięce obuwie zawsze powinno spełniać podstawowe kryteria: wysokiej jakości materiał, z którego są wykonane, wygodne dla dziecka zapięcie, wyprofilowana wkładka i wreszcie wysokość cholewki odpowiednia dla wieku dziecka (małe dzieci zazwyczaj noszą buty do kostki dla jej wzmocnienia).

Pozostałe sprawy, czyli wygląd i okazja, na jaką obuwie jest ubierane, są nie mniej ważne. A ponieważ potrzeby naszych dzieci są tak różnorodne, jak zajęcia w których uczestniczą oraz indywidualne upodobania, więc oferta obuwia dla dzieci musi być bogata.
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami obuwia wiosennego dla dziewczynek i chłopców, dzieci starszych i młodszych.

Najchętniej kupowanym przez rodziców rodzajem obuwia dla dzieci są buty sportowe. Wśród nich można wyróżnić buty typu adidas, tekstylne trampki czy tenisówki, a dla małych piłkarzy - korki. Obuwie sportowe służy dzieciom niemal przez cały dzień. Nie licząc obuwia tekstylnego, buty sportowe są wykorzystywane przez cały rok - zimą są to modele ocieplane. Uniwersalność tego typu obuwia sprawia, że są one najczęściej kupowane przez rodziców.

Sportowe buty dziecięce mogą być wiązane lub na rzep, na płaskiej sprężystej podeszwie, która w niektórych modelach może przybrać postać kilkucentrymetrowej platformy. Bogata jest kolorystyka i zdobienia, zwłaszcza przy butach dla dziewczynek, które mogą mienić się brokatem, posiadać kontrastowe wstawki, kokardki lub kwiatowy deseń. Chłopięce obuwie sportowe często jest mniej ozdobne, jednak bardziej śmiałe modele posiadają wstawki lub choćby sznurowadła w neonowych barwach.

Fasony sportowe służą chłopcom i dziewczynkom do chodzenia na co dzień do szkoły lub przedszkola, na podwórko, na spacer lub do uprawiania sportu. Modele dla dziewczynek sprawdzą się również w zestawieniu z sukienkami lub spódniczkami, ponieważ - dzięki staraniom producentów - zazwyczaj są one niezwykle urocze.

Małym damom do pięknych kreacji polecamy balerinki, znane i chętnie noszone także przez dorosłe panie. Są to buty przede wszystkim bardzo wygodne, uniwersalne, bo niemal do każdego stroju oraz ponadczasowe - małe modnisie niemal na pewno będą nosiły baleriny w ciągu całego życia. Podobnie jak w przypadku balerin dla kobiet, dziewczęce balerinki są dostępne w bogatej gamie kolorystycznej: jedno- lub wielokolorowe, z różnego rodzaju ozdobami lub wyłącznie ze skromną kokardką, istnieją modele ze skóry naturalnej lub ekoskóry, a także tekstylne lub z mieszanki gumowo-kauczukowej, czyli meliski. Balerinki mogą być wsuwane lub z przytrzymującą stopę gumką nad piętą czy paskiem na rzep nad przegubem stopy. Dla młodszych dziewczynek przygotowaliśmy szeroki wybór balerinek z wysoko usztywnionym zapiętkiem dla stabilności małej stopy.
 

Zobacz adidasy dziecięce >
Zobacz trampki i tenisówki dla dzieci >
Zobacz balerinki dla dziewczynek >