Dziki Zachód dla pań, czyli fantastyczne damskie kowbojki

Kowbojki pierwotnie były butami roboczymi, dzięki szczególnej budowie doskonale służyły swym użytkownikom podczas jazdy konnej. Musiały być wykonane z wysokiej jakości naturalnej skóry, wygodne, wytrzymałe i nieprzemakalne. Niezwykły był także ich wygląd. Zdobiona, często tłoczona szeroka cholewka, stabilny i niewysoki obcas oraz nieco zadarty czubek - to cechy charakterystyczne dla oryginalnych kowbojskich butów. Sprawdzały się praktycznie w każdych warunkach, dlatego do dziś mieszkańcy południowych stanów USA noszą je przez cały rok. 

Nie tylko fason kowbojek sprawiał, że przyciągały wzrok i były chętnie noszone przez panów, ale także przez płeć piękną. Styl kowbojski pomimo obowiązkowej wygody i wytrzymałości, cechował się dbałością o detale. Doskonale dopracowane sprzączki do pasków, fantazyjne kapelusze, czy wreszcie zdobienia na cholewkach butów - każdy szczegół był małym arcydziełem i dumą właściciela takiej garderoby.

Ich wyjątkowy styl z czasem został doceniony w świecie mody. Te niezwykłe buty stały się fantastycznym uzupełnieniem luźnych stylizacji składających się z jeansów, t-shirtów oraz narzuconych na nie koszul, najlepiej w kratę.

To standardowe wyobrażenie kowbojskiego stylu. Ale moda nie lubi nudy, idąc dalej w poszukiwaniach nowości dała stylizacjom kowbojskim dla pań nowe wyzwanie: oto zestawiła zadziorne kowbojki z sukienkami czy spódnicami, tunikami, a nawet z szortami. Mocny, męski akcent kowbojski wzbogaciła delikatnymi elementami damskiej garderoby.

Współczesne buty kowbojki przeszły swoistą metamorfozę i mogą nieco odbiegać od swego pierwowzoru. Dzisiejsze kowbojki - szczególnie damskie - mogą się nieco różnić fasonem od oryginałów, być ozdobione klamrami, frędzlami, istnieją także modele wiosenno-letnie z ażurowymi cholewkami. Również materiał, z którego są wykonane, bywa różny. Panie mają do wyboru kowbojki z naturalnej skóry, a także tekstylne lub z ekoskóry. Do wyboru są także buty w różnych kolorach i o różnej wysokości cholewki. Każda pani na pewno znajdzie dla siebie odpowiedni model.

Na zbliżającą się chłodną jesień i zimę proponujemy paniom kowbojki z wyższą cholewką i zabudowane. Doskonale poradzą sobie z zimnem i mokrymi chodnikami, a damskiej garderobie dodadzą nieco dzikości i luzu. 

Sprawdź nasze modele >